الفبای استارت آپ

جواب کوتاه: مدیر محصول در شرکت های استارتاپی و حوزه تک یکی از بالاترین حقوق ها رو دریافت می کنه، اما نمی شه عدد دقیقی گفت.

پاسخ مفصل:
حقوق یک شغل به عوامل زیادی وابسته است که توی صنایع مختلف، شرکت های مختلف و اقتصادهای مختلف می تونه متفاوت باشه. بذارید چندتا از این عوامل رو خدمتتون بگم.

عرضه و تقاضا:

ارزش شغل هم مثل هر کالای دیگه ای با عرضه و تقاضا متناسبه! این که چقدر از این شغل نیروی کار وجود داره و چقدر به این کار توی شرکت ها نیاز هست، عامل نهایی مشخص کردن حقوق یک شغل به حساب می آد.
در مورد مدیر محصول، تقاضا رو به زیاد شدن و نیروی کار خوب و توانمند و باتجربه بسیار کم هست که باعث شده حقوق مدیر محصول قابل قبول باشد.

تخصص:

این که شغل چقدر تخصصیه و چقدر نیاز به تجربه و دانش عمیق توی یک حوزه یا چند حوزه داره هم روی حقوق تاثیر گذاره! چرا که به طور مستقیم توی عرضه نیروی کار خوب تاثیر می ذاره و از طرفی باید افراد خبره تر رو به کار گماشت. توی این عامل هم مدیر محصول هر چند جنرالیست به حساب می آد، اما باید مهارت های سافت زیادی مثل مذاکره و گفت و گو و حل مسئله و تصمیم گیری و هم دانش عمیقی توی حوزه های استراتژی، شناخت مشتری و یو ایکس، مارکتینگ و تا حدودی فنی داشته باشه! پیدا کردن چنین شخصی اصلا کار راحتی نیست.

مسئولیت شغل:

عامل دیگه مسئولیت اون شغله! چه بار مسئولیتی به دوش اون نیرو هست، چه تصمیم های سختی باید بگیره و چقدر باید پاسخ گو باشه. این مورد به تنهایی سختی کار رو می تونه خیلی بالا ببره.
در مورد مدیر محصول باید بگم که تعریف مسئولیت های مدیر محصول مورد توافق همه شرکت ها نیست و خیلی از شرکت ها درک دقیقی نسبت به این شغل ندارن. اما شرح شغلی مدیر محصول چند شرکت تکنولوژی توی ایران رو می خوندم، تا حدودی توی شرکت های برتر نسبت به مسئولیت مدیر محصول درک خوبی وجود داره و اختیار خوبی رو برای مدیر محصول قائلند! نتیجه این که اگه مدیر محصول یک شرکت خوب باشید، قطعا مسئولیت های زیادی به عهده تون هست.

حقوق شرکت در مقایسه با سایر شرکت ها:

شرکت ها بسته به درآمد و سودآفرینی شون و بسته به استراتژی شون در جذب نیروهای مستعد ممکنه پرداختی شون نسبت به شرکت های دیگه بالا یا پایین باشه. این مسئله کاملا به شرکت و نوع جبران خدمتش بر می گرده و باعث می شه که نتونیم به یک عدد درست برسیم.

استراتژی پرداخت شرکت:

درون هر شرکت هم، استراتژی شرکت مشخص می کنه که چه شغلی حقوق بیشتری داشته باشه نسبت به سایر شغل ها! مثلا اگه یک شرکت قصد داشته باشه از طریق محصولات خوبش به رقابت بپردازه، قطعا مدیر محصول خوب و متمرکز نیاز داره. از طرفی اگه یک شرکت روی مارکتینگ و تبلیغاتش سرمایه بذاره و بخواد از اون طریق سهم بازار به دست بیاره، احتمالا نیاز به نیروی های نخبه مارکتینگی داره! پس در این جا حقوق نسبی شغل ها و مسئولیت ها توی شرکت مشخص می شه.

جمع بندی:

به طور کلی برای فهمیدن حقوق یک شغل عوامل زیادی دخیله که دیدیم. اما با وجود همه ی اینها مدیر محصول یک شغل بسیار مهم با مسئولیت های بالا و با نیروی متخصص کم در بازار به حساب می آد که همین باعث شده که شرکت ها حقوق خوبی رو برای این شغل بپردازن. برای مثال و در مقایسه با برنامه نویس ها که امروزه همه دنبال برنامه نویس خوب هستند و حقوق خوبی رو هم برای اون ها حاضرند پرداخت کنن، در یک شرکت خوب توی ایران مدیر محصول هم سطح با یک برنامه نویس، حداقل یک رده حقوق بیشتری دریافت می کنه! متاسفانه از بردن اسم شرکت معذورم.

اگه من کارفرما بودم، قطعا به همه نیروها و به خصوص به مدیر محصولم حقوق خوبی می دادم تا بتونه با تمرکز کار کنه و به یک محصول خوب برسه. رسیدن به یک محصول خوب مهم ترین کار شرکت های تکنولوژی محوره و این کار قطعا نیاز به تمرکز داره و یک نفر باید این مسئولیت سنگین رو به عهده بگیره. اگه تمام تلاش و تمرکز خودمون رو روی کارمون نذاریم، بعیده بتونیم یک محصول خوب تولید کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *